top background midgar.eu logo design top background


Case studies.
Photo Tours Abroad - case study

Photo Tours Abroad


Firma organizująca warsztaty fotograficzne na terenie całego globu. Po latach wzrostu i ekspansji identyfikacja wizualna firmy znajdowała się w stanie totalnego chaosu. W materiałach marketingowych wykorzystywanych było równolegle kilka różnych znaków graficznych, z których kilka sprawiało wrażenie skleconych w pośpiechu w wyniku doraźnej potrzeby. Stworzenie świeżego, spójnego wizerunku stanowiło naglącą konieczność.
więcej »
 logo  |  «  |  top  |  » 

Brand on Belief - case study

Brand on Belief


Ted Manasa, właściciel firmy, zwrócił się do mnie z zadaniem znalezienia symbolu, który mógłby reprezentować przekonania/wiarę, ale jednocześnie nie sugerował żadnych związków z religią. Ted potrzebował czegoś co przedstawiałoby obietnicę lepszego jutra, a także odzwierciedlało jego przemyślane, ale i pełne entuzjazmu podejście do brandingu.
więcej »

Trzech Kumpli - case study

Trzech Kumpli


Trzech Kumpli to nowy browar kontraktowy z Tarnowa, a zarazem nazwa pierwszego rozlewanego przez nich piwa. W chwili rozpoczynania prac nad ich znakiem mieliśmy kilka pomysłów na symbolikę logo...
więcej »

Centurion Design - case study

Centurion Design


Moim zadaniem było stworzenie znaku dla zespołu młodych inżynierów i projektantów zajmujących się przygotowywaniem wizualizacji architektonicznych, projektów wnętrz oraz innych materiałów marketingowych.

Zleceniodawcy chcieli otrzymać logo nawiązujące do nazwy firmy i opierające się na prostym, sprytnym pomyśle. W trakcie prac wyszło ponadto na jaw, iż podzielają oni moje upodobanie do znaków o geometrycznej konstrukcji.
więcej »

case study Asun Asyar

Asun Asyar


Zadaniem było zaprojektowanie znaku graficznego dla sklepu internetowego oferującego wysokiej jakości produkty z kaszmiru. Asun Asyar ma sprzedawać nie tylko gotową odzież, ale ponadto umożliwiać klientom modyfikację produktów przed ich zakupem. Ta kwestia jest absolutnie kluczowym elementem marki - nawet nazwa przedsięwzięcia wywodzi się z tej koncepcji...
więcej »

ilustracja case study AVSystem

AVSystem


AVSystem to krakowska firma programistyczna dostarczająca najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacyjne firmom z całego świata. Ich zespół składa się z młodych, ale bardzo doświadczonych ekspertów, którzy nieustannnie rozwijają już oferowane usługi, a także tworzą całkiem nowe technologie, dzięki czemu firma gwałtownie się rozwija. Dotychczasowe logo AVSystem sprawiało wrażenie pozostałości po jakiejś poprzedniej epoce, więc nadszedł najwyższy czas, aby zastąpić je czymś bardziej profesjonalnym i pasującym do firmy.
więcej »

ilustracja case study ProScura

ProSecura


ProSecura to szyld pod którym mój klient chciał rozpocząć działanie jako broker ubezpieczeniowy. Miała to być firma-siostra dla wcześniej założonego przedsięwzięcia Ciuba&Partnerzy — biura finansowych usług brokerskich. Zleceniodawca życzył sobie, aby jego działalności były ze sobą wizualnie połączone, tak więc istotną kwestią było przeniesienie do nowego znaku jakichś elementów z logo firmy finansowej.
więcej »

ilustracja case study Królik

Królik


Tym razem moim zadaniem było zaprojektowanie znaku dla producenta maszyn sadowniczych. Firma została założona w 1994 roku w Warce, a swoje wyroby sprzedaje zarówno w Polsce, jak i w kilku innych europejskich państwach. Ich produkty cieszą się uznaniem dzięki swojej jakości i niezawodności.

Pomimo ponad 15 lat działalności firma nie doczekała się do tej pory znaku z prawdziwego zdarzenia. Zostałem poproszony o pomoc w zmianie tego stanu rzeczy.
więcej »

ilustracja case study Jadara

Jadara


“Jadara Capital Partners” to nowa firma inwestycyjna z siedzibą w Dubaju. Z zadaniem stworzenia dla niej znaku graficznego skontaktował się ze mną Ahmad Zuaiter, jeden z jej założycieli.
więcej »

ilustracja case study Rexav

Rexav


Rexav jest producentem technologii domowej rozrywki oraz systemów bezpieczeństwa. Łaciński człon nazwy “REX” oznacza “król”, natomiast “AV” to skrót od “Audio/Video”.

Zostałem poproszony przez Krisztiana Gabulę o podjęcie się zadania stworzenia dla firmy nowej identyfikacji wizualnej.
więcej »

case study ProfisBud

ProfisBud


ProfisBud to firma zajmująca się budownictwem drewnianym. Dla swoich klientów realizują “niepowtarzalne projekty innowacyjnych domów z drewna”, a w przyszłości planują dołączyć również ofertę gotowych budynków.

W briefingu zleceniodawca wskazywał, iż ProfisBud stawia przede wszystkim na jakość, piękno realizowanych projektów oraz fakt, że głównym budulcem są eleganckie materiały naturalne.
więcej »

case study concretto

Concretto


Michał Kupczyński, właściciel: "Ponieważ kret ma być elementem integrującym, to on jest tu najważniejszy. Powinien być pogodny, może nawet minimalnie dziecinny. Trochę jak mangowe postacie przedstawiane w formacie Super Deformed. Wygląd nieco komiksowy ma służyć dwóm celom — wywołania uśmiechu u internauty i zbudowaniu przyjacielskiej atmosfery portalu.

Chcielibyśmy osiągnąć wrażenie, że kret ten jest bogatym, ale wyluzowanym biznesmenem."

więcej »

case study seo

Seofriendly Solutions


Tomasz Kołkiewicz, właściciel: "Firma zajmuje się pozycjonowaniem, optymalizacją stron i najogólniej rozwiązaniami przyjaznymi dla wyszukiwarek.

Potrzebuję pomocy w zakresie zbudowania od podstaw, lub przebudowania kulejącej identyfikacji wizualnej. Pewnie to oczywiste, ale chciałbym uzyskać coś charakterystycznego, co kojarzy się jednoznacznie z branżą i kompetencjami firmy."

więcej »

case study WPNinja

WPNinja


WPNinja to blog zajmujący się wszelkimi kwestiami związanymi z WordPressem.
Wyjściowym założeniem było stworzenie logo wykorzystującego chwytliwą nazwę bloga, a więc opierającego się na maskotce wojownika ninja. Klient zasugerował przedstawienie postaci w komiksowej stylistyce, co pozwoliłoby na dobre podkreślenie najważniejszych cech witryny — przyjazności, otwartości na czytelnika. Wrażenie profesjonalizmu i kompetencji wynikało już niejako automatycznie z użycia samej postaci ninja...
więcej »

case study Lange

Lange


Norbert Lange, właściciel: "Zajmujemy się transportem towarów o małej wadze z możliwością zastosowania dużej powierzchni ładunkowej. Naszą grupą docelową są klienci, którzy wysyłają ładunki mniejsze, lecz nie chcą aby ich towar był doładowywany do innego. Nasz cel to: załadować — sprawnie dojechać — rozładować, bez kombinowania. Tzw. transport dedykowany. Stawiamy na szybkość dostawy, bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek. Naszym atutem jest duża elastyczność i dyspozycyjność... "
więcej »
 logo  |  «  |  top  |  »