top background midgar.eu logo design top background


Centurion Design – proces powstawania logo.grafika Centurion Design

Moim zadaniem było stworzenie znaku dla zespołu młodych inżynierów i projektantów zajmujących się przygotowywaniem wizualizacji architektonicznych, projektów wnętrz oraz innych materiałów marketingowych.

Zleceniodawcy chcieli otrzymać logo nawiązujące do nazwy firmy i opierające się na prostym, sprytnym pomyśle. W trakcie prac wyszło ponadto na jaw, iż podzielają oni moje upodobanie do znaków o geometrycznej konstrukcji.

Rekonesans.

top


Pierwszym działaniem, jakie postanowiłem podjąć po wymianie maili z moim klientem, było zbadanie jakiego rodzaju znaki wykorzystujące figurę centuriona zostały stworzone do tej pory.

other centurion-based logos
To cała armia!
Prędko okazało się, że archetypiczny rzymski wojownik jest nadspodziewanie popularnym motywem w identyfikacjach wizualnych. Większość projektów przedstawia profil żołnierza. Prawdopodobnie ze względu na fakt, iż taki układ podkreśla charakterystyczny pióropusz znajdujący się na szczycie hełmu, a tym samym ułatwia rozpoznanie postaci jako centuriona.

Szkice.

top


zestaw szkiców
Pierwszy nabór.
Próbka moich wczesnych prób uchwycenia kluczowych cech centuriona.

wektoryzacja wybranych szkiców
Promocja najlepszych rekrutów.
Pierwsze dwa koncepty, mimo iż ciekawe (zwłaszcza drugi z nich), sprawiały wrażenie zbyt skomplikowanych i niewystarczająco oryginalnych. Ostatni pomysł wydawał się z kolei idealnie wpasowywać w potrzeby firmy i dlatego od tej chwili skoncentrowałem swoje wysiłki na jego dopracowaniu.

Rozwój projektu.

top


ulepszenia symbolu
Symbol.
Najważniejsze modyfikacje to bardziej wyeksponowany pióropusz oraz poprawienie całościowej dynamiki kształtu. Dzięki temu znak stał się bardziej interesujący wizualnie, a także łatwiejszy do zidentyfikowania jako rzymski żółnierz.

zmiany w liternictwie
Liternictwo.
Jeśli chodzi o logotyp to zmiany sprowadzają się do serii drobnych poprawek, których celem jest uzyskanie lepszej spoistości nazwy i symbolu.

Efekt końcowy.

top


finalne logo Centurion Design
Gotowy do służby.
Udało mi sie stworzyć minimalistyczne, a jednocześnie łatwo rozpoznawalne odwzorowanie głowy centuriona. Pomysłowy i bardzo funkcjonalny projekt, który zachwycił zleceniodawcę.


top