top background midgar.eu logo design top background

To jest nieaktualna wersja mojej strony!
Aby przejść do nowszej, kliknij tutaj!


ProfisBud

ProfisBud

piękno, natura, jakość
Budownictwo drewniane. Poprzez nową identyfikację chcieliśmy oddać naturalne piękno i unikalność realizowanych projektów, a także podkreślić, że przy zastosowanej technologii są one tak samo solidne i godne zaufania jak standardowe konstrukcje. Pragnęliśmy jednocześnie zdecydowanie odciąć się od nadużywanych w branży motywów domków, dachów oraz drzew. Dlatego zdecydowaliśmy się zwrócić ku szlachetnej sylwetce jelenia, która świetnie reprezentuje ideały firmy.

hatimeria

Hatimeria

współpraca, postęp, stabilność
Firma tworząca dedykowane rozwiązania informatyczne dla biznesu. Najważniejszym zadaniem było odzwierciedlenie nacisku kładzionego przez Hatimerię na dogłębne zrozumienie potrzeb klientów, a następnie zaoferowanie rozwiązań, które przekładają się na realne usprawnienia w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Symbolem tych wartości jest uścisk dłoni, który formuje jednocześnie wznoszące się schody.

Rexav

Rexav

lew, minimalizm, nowoczesność, uporządkowanie
Producent rozwiązań z zakresu domowej rozrywki i bezpieczeństwa. Nazwa pochodzi od lwa i dlatego od początku koncentrowaliśmy się na uzyskaniu ciekawego przedstawienia głowy tego zwierzęcia. Efektem jest bardzo oryginalny i wyrazisty projekt, oparty w całości na kilku powtarzających się elementach. Prostota sprawia, iż jest on uniwersalny i bardzo szybko zapada w pamięć, a uporządkowana struktura buduje wrażenie kontroli i bezpieczeństwa, co świetnie wpisuje się w koncepcję marki Rexav.

Dingole

Dingole

taniec, radość, ekskluzywność
Projekt dla serwisu zakupów grupowych, który miał się wyróżniać lajfstajlowym charakterem oferty. Grupą docelową byli mieszkańcy Karaibów, a słowo “dingole” oznacza beztroski taniec, wielką radość. Zależało mi na odzwierciedleniu tych pozytywnych wibracji w charakterze logo i dlatego zdecydowałem się na stworzenie znaku przypominającego odręczne, dynamiczne pismo.
Projekt niestety zakończył się niepowodzeniem…

Jadara

Jadara

drzewo oliwne, bliski wschód, odpowiedzialność
Fundusz inwestycyjny nakierowany na "nietypowe" rynki, takie jak Bliski Wschód i Afryka. "Jadara" to słowo pochodzące z arabskiego, oznaczające kompetencję, wartość, przywódctwo. Przetestowaliśmy wiele rozwiązań, ale najlepiej sprawdziła się koncepcja, którą zaproponował sam klient — wykorzystanie drzewa oliwnego jako symbolu siły, determinacji, wiedzy oraz stabilności. Sygnet uzupełniliśmy stworzonym od podstaw liternictwem, które nawiązuje kształtem do arabskiej typografii.

Królik

Królik

królik, jakość, niezawodność
Firma produkująca od 1994 światowej klasy maszyny sadownicze własnego projektu. W końcu przyszedł czas na podciągnięcie do tego poziomu również logo przedsiębiorstwa. Głównym wyzwaniem dla nowego znaku było wzbudzenie zaufania klientów i zapewnienie o niezawodności oferowanych urządzeń, która jest priorytetem firmy. Uzyskany efekt wzorowo spełnia te założenia i jestem przekonany, że posiadanie maszyny z królikiem będzie dla klientów powodem do dumy.

Dutty

Dutty

delikatność, odświeżenie, lekkość
Sklep z mrożonymi jogurtami z Makau. Swobodnie przepływające liternictwo reprezentuje aksamitną konsystencję i orzeźwiającą lekkość sprzedawanych smakołyków. Oferta sklepu jest mało znana w tym regionie, więc zadaniem znaku - powstałego na bazie szkicu klienta - jest również zachęcenie do spróbowania nowego delikatesu.

FundRival

FundRival

dynamizm, działanie, szlachetność
Firma zajmująca się zarządzaniem kapitałem. Zleceniodawca od początku zdecydowany był na użycie w logo złotej, zdynamizowanej sylwetki byka jako symbolu giełdowej hossy. Okazało się to być świetnym punktem wyjścia dla znaku bardzo odpowiadającego potrzebom przedsiębiorstwa. Zgrabną, wizualnie interesującą, a jednocześnie prostą postać byka połączyliśmy z czcionką o klasycznym kroju uzupełnioną o modyfikacje nadające logotypowi indywidualności.

Tarra

Tarra

solidność, niezawodność
Zadaniem było przygotowanie znaku dla serii ultradźwiękowych myjek przemysłowych. Tego rodzaju urządzenia przeznaczone są dla wąskiej grupy specjalistów i przedsiębiorstw, dla których najważniejszymi kwestiami są niezawodność i efektywność. Jakakolwiek ekstrawagancja byłaby nie na miejscu, dlatego stworzyliśmy prosty, solidnie zbudowany i charakterystyczny logotyp, który wzmacnia przekaz marki i trafia w oczekiwania grupy docelowej.

GBG

GBG

prostota, klasa, siła
Znak stworzony dla firmy inwestycyjnej. Unikalny i wyjątkowo udany projekt, który natychmiast przyciąga wzrok, a przy tym komunikuje siłę i klasę stojącej za nim marki. Niestety, akurat ta propozycja — w mojej ocenie zdecydowanie najbardziej interesująca z przedstawionych — nie znalazła uznania w oczach klienta, który zdecydował się na rozwiązanie bardziej tradycyjne.

ProSecura

ProSecura

orzeł, ochrona, odpowiedzialność
Broker ubezpieczeniowy. Firma-siostra wcześniej istniejącej kancelarii finansowej. Klient chciał nawiązać do znaku kancelarii, gdzie wykorzystana została sylwetka byka. Zdecydowaliśmy się na wizerunek orła w charakterystycznej pozie, sugerującej ochronę i bezpieczeństwo, a dodatkowo jako całość zarysowuje kształt tarczy. Klasyczne liternictwo dopełnia wrażenia stabilności i zaufania — wartości kluczowych dla grupy docelowej klienta.

Lange

Lange

ruch, cel, przesyłka
Transport dedykowany. Firma posługiwała się do tej pory wykonaną na poczekaniu namiastką logo. Właściciel zgłosił się do mnie z zadaniem dopasowania poziomu identyfikacji wizualnej do jakości świadczonych usług. Z poprzedniej tożsamości zachowaliśmy jedynie barwy, co było podyktowane sporą flotą pojazdów w tych kolorach. Znak świetnie odpowiada charakterowi działalności — na pierwszy rzut oka widać, że chodzi o transport. Logo jest wyjątkowo proste, a zarazem oryginalne i dynamiczne.

Bobaski.pl

Bobaski.pl

elegancja, jakość, delikatność
Sklep z najwyższej jakości produktami dla rodziców małych dzieci. Już na starcie przyjęliśmy założenie, iż nie będziemy wykorzystywać klasycznych dziecięcych motywów (smoczek, kołyska, bobas). Nazwa wydawała nam się wystarczająca wymowna sama w sobie, a my chcieliśmy podkreślić przede wszystkim jakość oferty, elegancję, może nawet dodać lekką nutkę kobiecości. Preferencją klientki był znak w formie okrągłej “pieczęci” i takie właśnie logo udało nam się uzyskać.

Trzech Kumpli

Trzech Kumpli

kumple, piwo, kapsel
Niewielki, kontraktowy browar z Tarnowa. To przyjazne i nieskomplikowane logo to moja próba oddania filozofii założyciela browaru, Piotrka Sosina — który lubi się dzielić swoją piwną pasją ze wszystkimi chętnymi — oraz powszechnie znanej prawdy mówiącej, iż chmielowy napój najlepiej smakuje w towarzystwie:-)

Concretto

Concretto

przyjazność, otwartość, odrobina bogactwa
Concretto.pl to w zamyśle partnerski-portal-matka, który na bazie wirtualnej waluty ma zrzeszać inne serwisy usługowe. Na maskotkę całego przedsięwzięcia wybrany został obrotny krecik. Klient życzył sobie przedstawienia go w formie komiksowej, wywołującej uśmiech, na kształt "wyluzowanego biznesmena". W logo należało uwzględnić również kolor zielony, który już wcześniej został przyporządkowany do serwisu.

Tedsom

Tedsom

zaufanie, solidność, klasa
Zarządzaniem zasobami ludzkimi. Sygnet to oczywiście stylizowany inicjał, a jego zorganizowana, geometryczna struktura formuje solidny, stabilny znak, który pomaga pozycjonować firmę jako rzetelnego partnera we współpracy. Towarzyszące mu liternictwo zostało oparte na klasycznych wzorcach, co świetnie komponuje się ze stylem sygnetu i odzwierciedla doświadczenie zespołu. Brak tu fajerwerków graficznych, obecna jest natomiast ponadczasowa elegancja i profesjonalizm.

Świat Koralików

Świat Koralików

zdobienie, rękodzieło, koraliki
Sklep oferujący materiały do rękodzieła. Naszym celem było uzyskanie przyjaznego, estetycznego i kobiecego symbolu, który swoim ozdobnym stylem nawiązywałby zarówno do nazwy jak i oferty butiku. Zależało nam również na tym, aby efekt końcowy stanowił zwartą całość, nie wymagającą wielkiej przestrzeni do odpowiedniej ekspozycji.

Seofriendly Solutions

Seofriendly Solutions

wyszukiwanie, internet, wzrost
Pozycjonowanie i optymalizacją stron www. Postanowiliśmy zastąpić dotychczasowe logo nowym, profesjonalnie przygotowanym znakiem. Odświeżyliśmy wykorzystywany do tej pory motyw rosnących słupków i połączyliśmy go z symbolem lupki, klarownie nawiązującej do wyszukiwania informacji. Lupka jest co prawda elementem dość ogranym, niemniej odpowiednie podejście umożliwiło wykrzesanie z niej świeżości (przy zachowaniu pożądanych konotacji) i wyróżnienie firmy na tle bezładnych znaków konkurencji.

Photo Tours Abroad

Photo Tours Abroad

fotografia, lot, kadr
Znak dla uznanej firmy ogranizującej szkolenia dla zawodowców oraz fotografów-amatorów, którzy poważnie traktują swoje hobby. Głównym przesłaniem miała być jakość i doświadczenie, a że dodatkowo kierowaliśmy ów komunikat do estetycznie wyedukowanego audytorium to zależało nam na uzyskaniu pomysłowego rozwiązania o możliwie prostej formie. Efekt końcowy świetnie spełnia te założenia, a dodatkowo unika popadnięcia w schematy nękające większość fotograficznych znaków.

asun

Asun Asyar

kaszmir, personalizacja
Sklep oferujący wysokiej jakości odzież z kaszmiru, którą klienci, przed dokonaniem zakupu, mogą zmodyfikować wedle swojego gustu. Istotą marki jest materiał, z którego wykonane są produkty (kaszmir uzyskiwany z koziej wełny) oraz możliwość personalizacji wyrobów. Stąd pomysł, aby znakiem firmowym stał się kozioł odwzorowany za pomocą linii papilarnych, a więc wizualne połączenie dwóch najważniejszych cech marki.

Cardano

Cardano

luksus, elegancja, prostota
Firma jubilerska z Torunia. Logo powstałe na bazie stworzonego od podstaw, unikalnego liternictwa. Zgrabne, wyrafinowane, a jednocześnie proste linie reprezentują elegancką ofertę biżuterii. Te same motywy stoją również za monochromatycznym charakterem znaku.

Bardins

Bardins

poukładanie, stabilność, rzetelność
Sprzedaż oprogramowania do projektowania 3D oraz związane z tym szkolenia i usługi. Klient zasugerował wykorzystanie w logo “powtarzających się elementów, ażurowych wycięć” (np. "węzeł szczęścia"), a argument ten wzmacnia fakt, że Bardins jest na polskim rynku pionierem modelowania obiektów za pomocą zwielokrotnionych układów mniejszych elementów. Wcięcia w sygnecie dodają głębi, a cały znak świetnie wpisuje się w przyjęte założenia.

Peony

Peony

elegancja, styl, organizacja
Jeden z moich ulubionych projektów, który niestety nigdy nie został wprowadzony w życie. Firma miała zajmować się organizacją przyjęć, ślubów oraz spotkań biznesowych. Poprzez misterną, ornamentową konstrukcję chciałem zilustrować motto przedsiębiostwa - sztuka planowania. Pieczołowicie zaaranżowane detale tworzą spójną i elegancką całość, co doskonale odpowiada zadaniom, które stoją przed organizatorami wszelkiego rodzaju uroczystości.

Centurion Design

Centurion Design

geometria, prostota, centurion
Znak stworzony dla australijskiej firmy zajmującej się tworzeniem wizualizacji architektonicznych oraz innych materiałów marketingowych. Temat zadania był jasny od samego początku, wyzwaniem było natomiast przedstawienie centuriona w możliwie prostej, zgeometryzowanej formie, która zachowywałaby należytą klarowność, a jednocześnie przemawiała do upodobań inżynierów i architektów...

AVSystem

AVSystem

technologia, innowacja, połączenie
Znak dla krakowskiej firmy tworzącej najnowocześniejsze rozwiązania programistyczne dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych z całego świata. Zadaniem nowej identyfikacji było doszlusowanie do poziomu oferty firmy, a także podkreślenie nastawienia AVSystem na innowację i bezpośrednią współpracę z klientami. Wyraziste liternictwo naprowadza na motyw nowoczesności, podczas gdy sygnet sugeruje ścisłą kooperację oraz “trzymanie ręki na pulsie”.

BezPowodu

BezPowodu

radość, energia, optymizm
Strona internetowa z inspiracyjnymi cytatami dla ludzi, którzy są "wystarczająco szaleni, aby być szczęśliwymi bez powodu". Uważam, że rozentuzjazmowany ludzik z logo świetnie oddaje ogólny nastrój witryny oraz promowanego przez nią nastawienia do życia.

Brand on Belief

Brand on Belief

Ziemia, Słońce, eksplozja
Projekt przygotowany dla firmy oferującej usługi z zakresu rozwoju marki. Ich klientela to przede wszystkim mniejsze przedsiębiorstwa chcące uszczknąć dla siebie większą część tortu kosztem dominujących na rynku konkurentów. Wyzwaniem było tutaj zilustrowanie myśli przewodniej zleceniodawcy, która sprowadzała się do obrazu Słońca wyrywającego się z wnętrza Ziemi. Nie było łatwo, ale udało się, a klient był zachwycony rezultatem.