top background midgar.eu logo design top background


Proces powstawania logo Seofriendly Solutions.logo Seofriendly Solutions

Na początek oddajmy może głos Panu Tomaszowi Kołkiewiczowi, właścicielowi krakowskiej firmy Seofriendly Solutions:
Firma zajmuje się pozycjonowaniem, optymalizacją stron i najogólniej rozwiązaniami przyjaznymi dla wyszukiwarek.

Potrzebuję pomocy w zakresie zbudowania od podstaw, lub przebudowania kulejącej identyfikacji wizualnej. Pewnie to oczywiste, ale chciałbym uzyskać coś charakterystycznego, co kojarzy się jednoznacznie z branżą i kompetencjami firmy.


- Tomasz Kołkiewicz, właściciel

Zgodnie z powiedzianym wyżej, firma posiadała już znak graficzny, pod którego szyldem działała. Prezentował się on następująco:

logo SEO
Dawne logo Seofriendly Solutions.Rewitalizacja znaku?

top

Pan Tomasz był dosyć przywiązany do dotychczasowego logo, a zwłaszcza do zastosowanej w nim koncepcji rosnących słupków, niemniej wraz z rozwojem firmy nabrał przekonania o konieczności odświeżenia jej wizerunku.

Na początek postanowiliśmy zatem sprawdzić co da się zrobić w kwestii rewitalizacji znaku. Powstało kilka propozycji modyfikacji dotychczasowego kształtu logo, w których opierałem się na jego pierwotnej budowie, chcąc jednocześnie wprowadzić nieco więcej wizualnej sprójności:

szkice rewitalizacji logo SEO
Próby odświeżenia kształtu.

Trzeba przyznać, że ani ja, ani klient nie byliśmy specjalnie zadowoleni z powstałych propozycji. Uznaliśmy je za zbyt podobne do pierwotnego znaku i nie wnoszące nowej jakości. Nawet nieśmiertelny motyw rosnącej strzałki nie był w stanie uratować moich wysiłków w tym kierunku;-):


Tworzenie nowego logo.

top

Po wstępnych próbach z odświeżeniem logo postanowiliśmy poszukać czegoś całkiem nowego. Panu Tomkowi bardzo zależało na klarownym zasygnalizowaniu zakresu działalności przedsiębiorstwa, nie bez znaczenia była też chęć włączenia w logo motywu wzrastającego diagramu. Na tej bazie powstały kolejne pomysły znaku firmy:

szkice nowego logo SEO
Szkice nowego logo.

Pierwszy szkic został dosyć szybko odrzucony. Drugi natomiast nie wzbudził od razu pełnego entuzjazmu Pana Tomka — głównymi zarzutami było wizualne zamieszanie wprowadzone przez specyficzną kompozycję tekstów, a także połączenie motywu lupki z rosnącymi słupkami ("zbyt wiele szczęścia naraz";-). Ja byłem jednak przekonany, iż ten pomysł ma spory potencjał i warto zbadać dokąd może zaprowadzić nas podążanie w tym kierunku.

Wraz z kolejnymi modyfikacjami i udoskonaleniami znaku Pan Tomek coraz bardziej przekonywał się do tej koncepcji, a jego uwaga o przedstawieniu lupki w większej perspektywie dodała znakowi dynamizmu:

modyfkiacje wybranej propozycji logo SEO
Kolejne etapy modyfikacji znaku.

Na tym etapie byliśmy już w zasadzie przekonani, że uzyskaliśmy właściwy kształt znaku. Pozostała jedynie kwestia dobrania odpowiedniej kolorystyki i poprawienia szczegółów technicznych...


Końcowy efekt współpracy.

top

Ostateczny kształt znaku w wersji pionowej i poziomej możecie Państwo obejrzeć poniżej.

( karta znaku )

logo SEO
Efekt finalny.

W dalszej kolejności stworzyliśmy także zestaw papeterii opartej na nowo powstałym logo:

papeteria SEO
Papeteria.

Panu Tomaszowi Kołkiewiczowi życzę dalszych sukcesów z firmą i dziękuję nie tylko za owocną i nadzywczaj przyjemną współpracę, ale także za wirusowy marketing oraz kilka kubków całkiem niezłej kawy;-)top