top background midgar.eu logo design top background


Logo Asun Asyar – proces powstawania.Asun Asyar case study cover

Zadaniem było zaprojektowanie znaku graficznego dla sklepu internetowego oferującego wysokiej jakości produkty z kaszmiru. Asun Asyar ma sprzedawać nie tylko gotową odzież, ale ponadto umożliwiać klientom modyfikację produktów przed ich zakupem. Ta kwestia jest absolutnie kluczowym elementem marki - nawet nazwa przedsięwzięcia wywodzi się z tej koncepcji (AS UNique AS You ARe - wyjątkowe jak Ty).

Pierwotnym życzeniem klienta było stworzenie projektu bazującego na przedstawionej frontalni głowie kozy (to z jej wełny tworzony jest kaszmir). Kolejnymi wskazaniami było wyrafinowanie, siła i sugerowanie wysokiej klasy oferty.

Szkice. Mnóstwo szkiców.

top


szkice dla projektu logo Asun Asyar
Rysunki koncepcyjne.
Niezbędny etap każdego prosesu projektowego. Na kartce papieru rodzą się niemal wszystkie pomysły na znaki.


Wstępne pomysły, pierwsze wątpliwości.

top


Wszystkie poniższe rysunki zostały przedstawione klientowi jako robocze propozycje wyglądu znaku. Kilka z nich wydawało się mieć potencjał, niemniej nie byłem szczególnie zadowolony z żadnego z nich. Szczególnie projekty przedstawiające głowę kozy pozostawiały w mojej ocenie sporo do życzenia, zwłaszcza kiedy porównać je z ilością wcześniej wykonanych szkiców. To nie był dobry znak, a, co gorsza, czułem się już kreatywnie wypalony przez ten projekt. Ostatetcznym ciosem okazała się odpowiedź klienta - żaden z pomysłów nie wzbudził jego entuzjazmu.

initial concepts Asun Asyar
Propozycje wstępne.
Kilka interesujących pomysłów, ale każdemu z nich sporo brakowało do ideału...


Przełamanie.

top


Chwila oddalenia od projektu okazała się kluczowa - po powrocie do prac mogłem świeższym okiem spojrzeć na zadanie, a poczucie twórczej blokady znkinęło. Dzięki temu byłem w stanie przygotować dwie nowe propozyzje, obie wyraźnie przewyższające pierwotne pomysły.

nowa propozycja
Pierwsza nowa propozycja.
Kolejne podejście do tematu koziej głowy. Zdecydowanie mocniejsze i ciekawsze od poprzednich prób.

Klient był szczególnie zadowolony z poniższego projektu, który stanowi połączenie koziej sylwetki z odciskiej palca. Nareszcie pomysł, który przekazuje istotę marki!

pomysł stojący za finalnym znakiem
Druga świeża koncepcja.
Ilustracja rozumowania stojącego za pomysłem.


Szczęśliwe zakończenie.

top


Po pzetestowaniu różnych modyfikacji i uproszczeń symbolu, a także kilku wariantów liternictwa i kompozycji zdecydowaliśmy się na wygląd bardzo zbliżony do pierwotnej propozycji.

ukończone logo
Ukończone logo.
Zarys kozła utworzony z linii papilarnych. Idealny symbol dla firmy oferującej personalizowalną odzież z kaszmiru.

wizytówka Asun Asyar
Wizytówka.top